Czy warto korzystać z usług doradztwa kredytowego

Planujesz wziąć kredyt hipoteczny lub gotówkowy? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze banku? Warto, żebyś rozważył możliwość skorzystania z usług doradztwa kredytowego. Z jakimi korzyściami wiąże się taka współpraca? Między innymi o tym w dalszej części artykułu.

Czym się zajmuje doradca kredytowy?

Najważniejszym zadaniem każdego doradcy kredytowego, jest znalezienie najlepszej oferty kredytu dla swojego klienta. Dlatego bardzo istotne jest to, żeby doradca bardzo dobrze orientował się we wszystkich aktualnych ofertach kredytowych. Banki bardzo często oferują różnego rodzaju promocje,dlatego taka osoba zawsze musi być na bieżąco. Doradca kredytowy musi również doskonale znać wszystkie bankowe procedury oraz wiedzieć na co poszczególne instytucje zwracają uwagę.

Co nam daje doradztwo kredytowe?

W głównej mierze korzystanie z usług doradztwa kredytowego daje nam dwie rzeczy: oszczędność czasu i oszczędność pieniędzy. Mało kto może sobie pozwolić na odwiedzenie kilkunastu banków i porównywanie dostępnych tam możliwości kredytowania. U doradcy kredytowego wszystkie oferty dostajemy w jednym miejscu i poznajemy je podczas jednego spotkania. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie, dzięki czemu zaoszczędzimy swoje pieniądze.

W ramach współpracy z doradcą kredytowym otrzymujemy również pomoc w załatwieniu wszelkich formalności. Nie musimy się więc martwić czy dobrze wypełniliśmy wniosek kredytowy albo czy złożyliśmy do banku wszystkie niezbędne dokumenty, bo zadba o to nasz doradca.

W sytuacjach kryzysowych, a dość często mogą się one przytrafić, doświadczony doradca kredytowy jest w stanie uratować nasz wniosek. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku, gdy bank z niewyjaśnionych przyczyn wydał decyzję negatywną. Często wystarczy kontakt z analitykiem bankowym i wyjaśnienie pewnych nieścisłości.

Warto również pamiętać o tym, że doradztwo kredytowe jest z reguły bezpłatne. Więcej informacji o doradztwie można znaleźć na stronie https://optymalnykredyt.pl/ – biura ekspertów.

Kiedy warto skorzystać z usług doradztwa kredytowego?

Doradcę kredytowego najbardziej docenimy w sytuacjach skomplikowanych. Bardzo często banki odmawiają udzielenia kredytu bez podania konkretnego powodu. Doświadczony doradca przeprowadzi szczegółową analizę naszej sytuacji i bardzo często znajdzie wyjście z sytuacji. Jest w stanie pomóc nam poprawić swoją historię kredytową albo doradzić w jaki sposób zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Jednak z tego typu usług warto korzystać w każdej sytuacji. Jeżeli nawiążemy z doradcą długofalową współpracę, to możemy mieć pewność, że odezwie się do nas w sytuacji, kiedy na przykład będzie opłacało się przenieść kredyt do innego banku. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Przy stałej współpracy, my znamy doradcę, a on zna nas. Dzięki temu, gdy staramy się o kolejne kredyty cała procedura trwa zdecydowanie szybciej.

Pomoc doradcy jest również niezbędna, kiedy na przykład mamy problemy z poruszaniem się. W takich sytuacjach jest on w stanie podjechać do nas do domu, żeby załatwić formalności. Na spisaniu wniosku zaczynając, a na podpisaniu umowy kredytowej kończąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here