Spływ we dwoje

Spływy kajakowe warto dzielić z przyjaciółmi, bądź bliskimi. Podczas takich podróży szczególnie sprawdzi się porządny kajak dwuosobowy. Zmieścimy w nim zarówno dodatkowego pasażera, jak i sporo ekwipunku.

Jednak wybór odpowiedniego modelu to nie taka prosta sprawa. Musimy wiedzieć czego nam potrzeba i jakie mamy wymagania. Na szczęście, jeśli decydujemy się na zakup własnej łodzi, to zapewne mamy już spore doświadczenie z wypożyczonymi kajakami. Znajomość własnych preferencji znacznie ułatwi nam wybór.

Decydując się na kajak dwuosobowy, zazwyczaj myślimy o spływach rzecznych, czy wędrówkach po jeziorze. W większości przypadków najlepiej sprawdzi się standardowy, kajak polietylenowy model turystyczny. Ceny wahają się od dwóch do czterech tysięcy złotych, w zależności od dodatkowych funkcjonalności.

Najtańsze kajaki charakteryzują się zazwyczaj surowym, otwartym kokpitem. Z pewnością łatwiej do niego wejść i zapakować bagaż, ale też niestety nieco zmokniemy podczas podróży. W trakcie wiosłowania zawsze nieco wody skapnie wewnątrz kajaka. Za przykład takiego tańszego modelu może posłużyć Pro Tour 470 marki Aquarius. Jego prosta, ale komfortowa konstrukcja z pewnością sprawdzi się na większości polskich rzek i jezior.

Droższe modele posiadają częściej kokpit zamknięty, oraz luki bagażowe. Oznacza to nieco więcej trudności przy wsiadaniu i pakowaniu się, ale za to przy odpowiednim przygotowaniu możemy mieć pewność, że nie zmokniemy. Natomiast dzięki komfortowym siedzeniom i odpowiednio profilowanemu wnętrzu, kajak nam nie zbrzydnie nawet po całodniowym spływie. Łodzie takie jak Biwok od DAG, sprawdzą się nie tylko na rzekach, ale i morzach, co sprawia że są szczególnie uniwersalne.

 

  • Gdzie znaleźć kajak dwuosobowy?

 

Rozglądając się za własnym kajakiem, najlepiej skorzystać z sklepu internetowego. Niewiele jest w Polsce specjalistycznych sklepów kajakowych. Musimy mieć naprawdę sporo szczęścia, jeśli jakiś znajduje się w pobliżu, a nawet więcej, jeśli będzie posiadał łódź którą sobie upatrzyliśmy. Tak więc decydując się na kupno kajaka zajrzyjmy pod adres GoKajak.com. W ofercie tego sklepu znajdziemy nie tylko wszelkiego rodzaju kajaki i kanu, ale i niezbędny ekwipunek – od wioseł, czy kamizelek ratunkowych, po etui wodoszczelne na telefon. Błyskawicznie skompletujemy cały zestaw na spływ. Pamiętajmy przy tym o sprzęcie ratunkowym i asekuracyjnym, gdyż jest on podstawą bezpiecznego spływu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here