Dziś zautomatyzowane systemy firm kredytowych analizują i weryfikują tysiące wniosków kredytobiorcy. Jakie dane są najbardziej interesujące dla wierzyciela?

Dziś zautomatyzowane systemy firm kredytowych analizują i weryfikują tysiące wniosków kredytobiorcy. Jakie dane są najbardziej interesujące dla wierzyciela?

Organizacji pożyczkowe, które załątwiają pożyczki od ręki współpracują z różnymi firmami, które zbierają pełną informację o kliencie. W ciągu kilku minut wierzyciele otrzymają informacje o wszystkich popełnionych przestępstwach kredytobiorcy, dowiedzą się, czy jego adres miejsca zamieszkania jest zarejestrowany, czy numer telefonu jest prawidłowy, obejrzą wszystkie profile w portalach społecznościowych. Daleko nie wszystkie dane mają praktyczne znaczenie dla wierzyciela.

W zasadzie, jeśli większość kluczowych punktów w porządku, to mniej ważna informacja może zostać po prostu zignorowana. Co ma znaczenie dla wierzyciela?

Przede wszystkim, paszport. Jeśli w trakcie sprawdzania dokumentów okazało się  to, że pożyczka jest zarejestrowana na dokument, który jest wpisany na listę utraconych lub nieprawidłowych, to wnioskodawca dostanie negatywną decyzję i, być może, zostanie zapisany na czarną listę.

Również wierzycieli interesują dane na temat zadłużenia, historia kredytowa i obecna sytuacja finansowa klienta. Jeśli klient ma dużo niezapłaconych kredytów, i nie jest w stanie opłacić zadłużenia, dostać nowy kredyt będzie mu dość trudno.

Posiadanie stałych dochodów jest również ważnym punktem. Kredytobiorca, który nie spłacił swój kredyt i doprowadził sprawę do sądu, może mieć problem z uzyskaniem nowego kredytu.

Firmy finansowe uważnie sprawdzają dane kontaktowe kredytobiorcy. Ten punkt jest bardzo ważny, ponieważ w przypadku długu, właśnie ta informacja pomoże skontaktować się z klientem. Tutaj lepiej nie zaznaczać osobę, która wcześniej była wpisana przez innych kredytobiorców. Ma również wartość okres korzystania z numeru. Jeśli kredytobiorca raz w tygodniu zmienia numery telefonów, ciągle przenosi się z miejsca na miejsce, to służba bezpieczeństwa będzie musiała jeszcze raz dokładnie sprawdzić taką osobę.

W kwestii przestępstw klienta, firmy zwracają uwagę na konkretne momenty w historii kredytowej kredytobiorcy. Również patrzą na to czy kredytobiorca jest zarejestrowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here