Czy wiesz, że aż 92% Polaków nie lubi sprzątać i traktuje tego rodzaju zadania jako przykry obowiązek?

Niestety, są to czynności, które ktoś jednak musi wykonywać. Jeśli zatem mamy taką możliwość, zrzucamy ten obowiązek na innych. Problem ten łatwo można rozwiązać w prywatnym domu poprzez równy podział takich prac. W przestrzeni biurowej nie jest to już takie proste. Sprawdźcie sami.

Kto sprząta w biurze?

Okazuje się, że o czystość w biurze muszą dbać wszyscy zatrudnieni pracownicy, ale nie wszyscy muszą sprzątać wspólną przestrzeń. Do tej pory najczęściej zajmowała się tym osoba zatrudniona na etat. To ona myła podłogi na korytarzach, czyściła kuchnię i toalety, dbała o starcie kurzu z biurek czy podlewała kwiaty.

Dzisiaj trend dotyczący usług sprzątających nieco się zmienia. Dotarł do nas moda z Zachodu i chętnie delegujemy takie obowiązki profesjonalnym firmom sprzątającym. Nie ma w tym w sumie nic dziwnego, ponieważ właśnie taka współpraca wiąże się z licznymi korzyściami. Atuty dostrzegają nie tylko pracownicy etatowi, ale również sam pracodawca.

Kiedy o czystość biura dba sprzątaczka

Zatrudnienie sprzątaczki na etat nie jest dzisiaj zbyt opłacalne i pod uwagę trzeba brać tutaj co najmniej kilka aspektów. Przede wszystkim taka osoba, nie jest najczęściej właściwie przeszkolona, a jedynie doświadczona. Nie oszukujmy się, pracę, która polega na sprzątaniu podejmują najczęściej kobiety, które zakończyły już swoją aktywność zawodową i „dorabiają” do emerytury bądź te, które nie mogą znaleźć innego zajęcia przez brak wykształcenia. Oczywiście nie ujmujemy nikomu umiejętności, bo pani sprzątająca zatrudniona na etacie może wykonywać swoje obowiązki naprawdę dobrze, ale ważne są także inne czynniki. Nie da się ukryć, że dla pracodawcy większym kosztem jest utrzymanie pracownika na etat aniżeli współpraca z profesjonalistami na zlecenia. Pamiętajmy, że przecież niecodziennie myje się podłogę czy okna.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego współpraca z firmą sprzątającą jest korzystniejsza. Usługi wykonywane są wtedy o dogodnej porze, najczęściej wtedy, gdy w biurze nie ma pracowników etatowych. To spory komfort, dzięki któremu każdy może wykonywać swoje zawodowe obowiązki w pełnym skupieniu.

Firma sprzątająca – podstawowe zalety

Atuty współpracy z profesjonalistami wymieniliśmy już przy okazji opisu pracy sprzątaczki na etat. Warto jednak przytoczyć jeszcze kilka zalet.

Kiedy w sieci znajdziemy topową firmę sprzątającą- na przykład wpisując hasło typu „sprzątanie warszawa”, możemy liczyć na cały pakiet korzyści. Przede wszystkim praca zostanie wykonana według wskazań i to w sposób naprawdę fachowy. Firma sprzątająca stosuje jakościowe środki i detergenty dedykowane do realizacji konkretnych zadań. Co więcej, wykorzystuje w tym celu również właściwy sprzęt, o który zleceniodawca nie musi się martwić.

Profesjonaliści z firmy sprzątającej pomogą też stworzyć odpowiedni harmonogram prac, dzięki czemu ich zadania wykonywane będą z uwzględnieniem optymalnej wydajności. Pamiętajmy także, że to pracownicy firm sprzątających mają właściwe uprawnienia, na przykład do prac na wysokościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here