Jak dobrze oświetlić salę konferencyjną?

Sala konferencyjna to miejsce pracy, ale pełni też rolę wizytówki firmy – tutaj zapraszamy gości, prowadzimy biznesowe rozmowy, prezentacje, firmowe szkolenia i konferencje. Warto zastosować nowoczesne rozwiązania, gdyż właściwe oświetlenie sali konferencyjnej buduje nastrój i ułatwia kontakty międzyludzkie, wpływa też na komfort i koncentrację pracowników.

Oświetlenie może być różne – przede wszystkim funkcjonalne, ale także prestiżowe, dekoracyjne, relaksujące, zapewniające skupienie itd. Warto tak zorganizować oświetleniową aranżację sali konferencyjnej, aby można ją było w dowolnym momencie zmienić – zależnie od potrzeb. Świetnym rozwiązaniem będzie oświetlenie LED, m.in. panele LED, plafony LED, taśmy LED montowane dzięki odpowiednim zasilaczom LED itd.

Lepsza efektywność pracy

Sale konferencyjne zwykle pełnią kilka funkcji – organizowane są w nich spotkania biznesowe, konferencje, szkolenia, negocjacje itd. Zastosowane w nich nowoczesne rozwiązania oświetleniowe powinny wspomagać komunikację z kontrahentami i klientami, a także koncentrację pracowników danej firmy.

Zastosowane w sali konferencyjnej oświetlenie musi zatem spełniać różne wymagania – przede wszystkim gwarantować optymalną jasność, ale także oddziaływać na koncentrację i kreatywność pracowników, kreować atmosferę spotkań biznesowych, umożliwić zorganizowanie prezentacji multimedialnych. Poniżej kilka praktycznych porad.

Szeroki wybór rozwiązań

Na rynku można znaleźć wiele rozwiązań, m.in. panele LED i plafony LED itp., które dobrze wpłyną na samopoczucie i koncentrację, a w efekcie – na lepszą pracę. Oświetlenie LED to duży wybór rozwiązań, ale także energooszczędność i możliwość zastosowania inteligentnych systemów sterowania światłem. Warto zainstalować też różne czujniki, m.in. natężenia oświetlenia, obecności, ruchu, a oświetlenie automatycznie dostosuje się do potrzeb i warunków.

Dzięki temu można uzyskać efekty, na jakich nam zależy. Warto wybrać też produkty umożliwiające regulację natężenia światła. Taka elastyczność pozwoli stworzyć odpowiedni nastrój do rozmów biznesowych, ale także optymalne warunki do przedstawiania prezentacji, wyświetlania filmu itp. Dodatkowo można salę wyposażyć w rolety albo żaluzje, a także klimatyzację, gdyż to również podnosi komfort pracy.

Nowoczesne oświetlenie LED

W sali konferencyjnej warto zadbać o równomierne oświetlenie pomieszczenia, czyli zastosować źródła światła o barwach białej lub chłodno-białej, podobnych do naturalnego dziennego światła. Zapewnią one komfort i znakomite widzenie, a dodatkowo zmniejszą poczucie zmęczenia. Warto zapobiec też efektowi migotania, który irytuje, odciąga uwagę i drażni, rozpraszając uczestników spotkania. Nowoczesne oświetlenie LED to optymalna atmosfera w pracy, ale też niższe zużycie energii oraz element dekoracyjny wnętrza.

Funkcjonalność, ale i design  

Idealne do sali konferencyjnej będą m.in. panele LED, które można zamontować w sufitach podwieszanych, zyskując też świetny efekt wizualny. Atmosfera sprzyjająca pracy i kontaktom biznesowym jest kluczowa, dlatego oświetlenie powinno być także estetyczne i komponować się z całym wnętrzem. Co więcej, nowoczesne efekty wizualne robią dobre wrażenie na kontrahentach – w salach konferencyjnych sprawdzi się m.in. odpowiednio zaprojektowane oświetlenie sufitowe LED.

Zalety oświetlenia LED

Nowoczesna technologia ma bardzo szerokie zastosowanie – chętnie wykorzystuje się ją w biurach i korporacjach, zakładach produkcyjnych, galeriach, muzeach, ale także jako element dekoracyjny. Zapewnia ona korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom, gdyż można dobrać produkt idealnie dopasowany do danego pomieszczenia, a także sporo zaoszczędzić.

Do zalet oświetlenia LED należy też wysoka efektywność, długi czas pracy, duży wybór produktów, rozwiązań i barw, dobra odporność na uszkodzenia mechaniczne, gwarancja pełni światła tuż po zapaleniu żarówek, niska temperatura pracy itd. Co ważne, w diodach LED nie ma rtęci i substancji szkodliwych dla środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here