Tablica korkowa i jej niewykorzystany potencjał

Jeszcze mało się o niej słyszy, a cała uwaga skupiona jest zazwyczaj na nowoczesnych technologiach i rozwiązaniach. Na szczęście powraca moda na to, co staromodne, oldskulowe i naturalne. W tym przypadku potencjał tablicy korkowy jest wykorzystany w 100%, o czym możesz przekonać się czytając nasz poniższy artykuł. Sprawdź, na ile sposobów można użytkować tablicę korkową, w jakich miejscach i z jakim zastosowaniem. Obiecujemy, że dowiesz się od nas wielu ciekawych rzeczy, które zainspirują Cię do zmian we wnętrzu domu czy biura.

Co musisz wiedzieć o korkowej tablicy?

W zasadzie nie powinno to nikogo zaskoczyć, że jest ona wykonana z naturalnego materiału, gdzie obramowanie może zostać wykończone drewnem lub aluminium w zależności od konkretnego producenta. Co więcej, wariantów wielkości jest również sporo, dzięki czemu możesz dopasować je wymiarami do swojego wnętrza. Czasami wystarczy mała i kwadratowa tablica na drobne informacje, a niekiedy potrzebna będzie pełnowymiarowa i szeroka tablica, z której będzie korzystać większa liczba osób. Warto wspomnieć również, że można obecnie zakupić połówkową tablicę, gdzie przykładowo część zajmuje korkowa powierzchnia, a drugą połowę stanowi już zwykła magnetyczna tablica suchościeralna, co jest dość ciekawym połączeniem.

Może być zaczepiana specjalną taśmą lub zawieszana na gwoździki, gdzie decyzję już podejmujesz Ty. Poza tym nie trzeba mocno przywiązywać się do jednej tablicy, ponieważ jeśli okaże się ona niewystarczająca, zawsze można zakupić nową. Koszt prostej tablicy korkowej waha się mniej więcej w granicach 40-50zł, a cena nieco większych będzie już przekraczać 100zł.

Domowa tablica korkowa

W domowym zaciszu może posłużyć nie tylko jako źródło codziennych informacji, rzeczy do zrobienia i zapamiętania, ale również stać się częścią dekoracyjną. Właśnie na tym zastosowaniu chcielibyśmy skupić się najbardziej, ponieważ jest ono dość nietypowe i oryginalne, a przecież o to chodzi, by odkrywać nowe i nieznane dotąd zastosowania tablic korkowych. Jej artystyczny charakter może być uzależniony od pory roku, świąt, Twoich zainteresowań czy wielu innych czynników.

W zasadzie domowa korkowa tablica może prezentować się wyjątkowo i niepowtarzalnie, a to za sprawą Twojej własnej inwencji twórczej. Warto wypróbować jej powierzchnię w celu rozwieszenia i zagospodarowania jej jako „ścianki pamiątkowej”, czyli przeznaczonej wyłącznie na zdjęcia, pocztówki i inne sentymentalne akcesoria, które wiążą się z konkretnymi wspomnieniami, czasami i ludźmi. Możesz zmieniać ich kolejność i ułożenie dowolnie, aż całość zacznie Ci się podobać i pasować do ogólnej aranżacji pokoju. Można również zamieścić na niej obrazki, grafiki własnego wykonania lub innych, które posiadają według Ciebie dobre skojarzenia albo wpasowują się do Twoich zainteresowań. Co więcej, taka tablica korkowa może zostać zapełniona napisami gotowymi lub wykonami ręcznie z ważnymi dla Ciebie intencjami. Wystarczy zaangażować się i zakochać w technice Do It Yoursefl (DIY) i zacząć kreować niebywałe aranżacje wnętrz, bo już teraz korkowa tablica nie musi służyć wyłącznie do zawieszania listy zakupów czy obowiązków na nadchodzący tydzień.

Biurowa tablica korkowa

Z kolei w pracy przydadzą się już poszczególne funkcje praktyczne tablicy korkowej, która będzie stanowić świetne wyposażenie podstawowe dla każdego pracownika niższej i wyższej rangi. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie jest to bardzo kosztowny wydatek, a z pewnością posłuży on wszystkim również skutecznie i trwale. Zagospodarowanie wnętrza biura tablicami korkowymi jest bardzo dobrym pomysłem z kilku względów. Po pierwsze, będą służyły jako cenne źródło informacji bieżących, aktualizowanych każdego dnia przez różne osoby. W ten sposób można próbować ulepszyć komunikację wewnątrz firmy, gdzie informacje będą przekazywane nie tylko ustnie, ale również będą utrwalone na karteczkach, a następnie zawieszone na tablicy konkretnego pracownika.

Rozpiska zadań i obowiązków na zbliżające się godziny i dni pracy będą też dobrym pretekstem do lepszej organizacji działania w biurze. Z pewnością o niczym nie zapomnisz, a korzystanie wyłącznie z elektronicznych nowinek, programów i aplikacji może okazać się złudne i niewystarczające, chociażby w sytuacji, gdy nagle w biurze zabraknie prądu. W tym momencie wszystko może znaleźć się na tablicy korkowej i nigdzie nie zginąć wśród stosu innych dokumentów papierowych i elektronicznych.

Można by wymieniać bez końca wszystkie zalety i zastosowania tablic korkowych i ich połówkowych wariantów w zestawieniu z tablicami suchościeralnymi. Warto posiadać je w przypadku każdej branży biznesowej i korzystać z nich na kilka różnych sposobów, gdzie na pewno wspólnie wymyślicie jeszcze parę kolejnych pomysłów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here