Jaka praca jest najbardziej dochodowa w Polsce?

Za dużo godzin do zrobienia, za mało płacą, nie przyjmują zaraz po szkole, żądają sporego doświadczenia, nie chce mi się wstawać tak wcześnie, nie chcę robić nadgodzin, umowa śmieciowa jest bez sensu, rejestrowanie w urzędzie pracy jest bez sensu, można pracować „na czarno” i mieć lepszą kasę… Za tak małe pieniądze to ja wolę już wcale nie pracować – znacie to? Mimo wszystko pracujemy i szukamy pracy – choć podobno ciężko to idzie.

Co ciekawe – pracodawcy obniżają obecnie poprzeczki podczas rozmów kwalifikacyjnych – na które… mało kto przychodzi. Dlaczego? „Bo patologia woli siedzieć w domu na zasiłku i nie myśli o tym, z czego będzie żyć na emeryturze” – no niestety… tak to u nas wygląda.

My jednak nie o tym. Chcemy Wam przedstawić najlepsze stanowiska pracy w Polsce. Oto i one:

Ranking najlepiej opłacanych zawodów w Polsce

  1. Kontroler finansowy (około 9 000 brutto) – osoba na takim stanowisku zajmuje się nadzorowaniem finansów w firmie. Prowadzi nadzór nad księgowością, przeprowadza sprawozdania finansowe, ocenia sytuację firmy i doradza w zakresie obniżania kosztów. Jasno mówiąc – robi wszystko by szef firmy zarabiał jak najwięcej i by firma wciąż się rozwijała.
  2. Key account manager ( 8 500 brutto) – osoba na takim stanowisku zajmuje się kontaktem z najważniejszymi klientami, którzy przychodzą di firmy. Opiekuje się nimi, doradza im, ale też negocjuje z nimi warunki sprzedaży danych usług czy produktów.
  3. HR business partner (około 7 800 brutto) – zajmuje się w firmie strategią zarządzania pracownikami, zresztą nie tylko bo również wdraża i nadzoruje tę strategię.
  4. Project manager (7 700 brutto) – Jak sama nazwa wskazuje, osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za planowanie i realizację danego projektu w firmie. Jesteś kierownikiem, więc masz sporą odpowiedzialność.
  5. Brand manager (około 7 500 brutto) – innymi słowy – menedżer do spraw marki. Osoba na tym stanowisku odpowiada za promocję firmowych produktów.
  6. Radca prawny (7 200 brutto) – zadaniem osoby na tym stanowisku jest oczywiście reprezentowanie swoich klientów przed sądami czy urzędami a także udzielaniem pomocy prawnej. Osoby na tym stanowisku prowadzą sprawy takie jak: gospodarcze, administracyjne, pracownicze, cywilne a także rodzinne.
  7. Specjalista ds. bezpieczeństwa IT ( około 7 000 brutto) – Osoba na tym stanowisku zajmuje się w firmie bezpieczeństwem fizycznym jak i obszarem logicznym. Bankowość, ubezpieczenia, usługi finansowe różnego typu – to w tych branżach szukają pracowników na takie stanowiska.
  8. Programista (około 6 000 brutto) – Branża ta obejmuje wiele funkcji. Do zadań programistów, między innymi należą: tworzenie programów, ich testowanie i udoskonalanie.
  9. Analityk finansowy (około 5 500 brutto) – uczestniczy on w przygotowaniu rocznego budżetu firmy. Tworzy wieloletnie plany, prognozy i nadzoruje je.
  10. Inżynier do spraw jakości (5 200 brutto) – kontroluje proces produkcji, ma za zadanie zapewniać najwyższą jakość towarów. Pracowania planów kontroli, dopuszczanie do produkcji, analizy i badania laboratoryjne prowadzenie dokumentacji… – to jedne z wielu zadań dla osób, które obejmują to stanowisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here