Fundusze inwestycyjne to atrakcyjny pomysł na zyski. Jeśli jednak nie chcemy utracić swoich pieniędzy, powinniśmy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Na co zwrócić uwagę?

Dzięki funduszom inwestycyjnym możemy zarobić sporo, ale nie powinniśmy mylić tych produktów z lokatami. Na funduszach także można stracić, jeśli podejmie się nieprzemyślane decyzje. Gdy jednak wiemy, jak inwestować w fundusze, możemy zmniejszyć to niebezpieczeństwo. Podpowiadamy, o czym warto wtedy pamiętać, aby nie stracić swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Inwestycja dopasowana do ciebie

Każde towarzystwo funduszy inwestycyjnych, na przykład viennalife.pl, posiada w swojej ofercie szeroką gamę różnych produktów tego rodzaju. Wobec tego możemy wybrać takie, które będą wpasowywały się w nasze indywidualne wymagania i oczekiwania.

Gdy nie chcemy stracić pieniędzy, wybierajmy fundusze bezpieczniejsze. Gdy z kolei zależy nam na wyższych zyskach, ale także możemy pogodzić się ze stratą, wybierajmy fundusze agresywne. Pośrodku znajdziemy fundusze stabilnego wzrostu, które mają dobre oprocentowanie, ale także mają pewną dozę ryzyka. W viennalife.pl możemy przebierać w różnych ofertach inwestycyjnych o różnym poziomie ryzyka.

Przy doborze odpowiednich funduszy warto też pamiętać o horyzoncie czasowym. Gdy chcemy inwestować pieniądze na dłużej, wtedy możemy robić to bardziej agresywnie. Możemy też wybrać tak zwane ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, czyli UFK – łączą w sobie dwa produkty, czyli fundusze inwestycyjne oraz polisy na życie. Jeśli chcemy zainwestować środki na krócej, wybierajmy bezpieczniejsze oferty.

Nie zapominaj o dywersyfikacji

Każdy ekspert w dziedzinie inwestycji wskaże nam także, jak ważne jest dokonanie dywersyfikacji.

Nie warto umieszczać całych swoich oszczędności tylko w jednym produkcie inwestycyjnym – jeśli chcemy zmniejszyć niebezpieczeństwo straty, powinniśmy podzielić posiadane środki na kilka różnych części i zainwestować je w odrębne produkty finansowe – nie tylko fundusze, ale również lokaty, które mogą zagwarantować nam zyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here