Jaki kurs angielskiego wybrać

Język angielski jest najczęściej używanym językiem na świecie, dlatego nic dziwnego, że coraz więcej osób chce się go uczyć lub szlifować zdobyte już umiejętności. Szkoła językowa to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy nam na zdobyciu niezbędnej wiedzy oraz różnych językowych zagadnień. Jaki zatem kurs języka angielskiego wybrać? Przybliżymy kilka najpopularniejszych rodzajów zajęć, na które warto uczęszczać.

Kurs intensywny

Jak sama nazwa wskazuje – kurs ten nastawiony jest na szybką oraz intensywną naukę angielskiego. Zajęcia pozwalają na podwyższenie poziomu swoich umiejętności lingwistycznych w błyskawicznym tempie. Niekiedy kursy te trwają jedynie miesiąc, a my uczymy się danego obszaru języka. To świetnie rozwiązanie dla osób, które wyjeżdżają lub chcą podszkolić swój język przed wyjazdem za granicę. Taki kurs nastawiony jest na szybkie tempo pracy i intensywną naukę języka angielskiego.

Kurs egzaminacyjny

Kursy egzaminacyjne przeznaczone są dla osób, które znają język angielski na odpowiednim poziomie i chcą potwierdzić zdobyte umiejętności. Wśród popularnych egzaminów można wyróżnić:

  • Egzaminy Cambridge English FCE, CAE, CPE
  • Egzaminy TELC
  • Egzaminy LCCI
  • Egzaminy YLE, KET i PET

Pozwalają one potwierdzić swoją znajomość języka angielskiego, a dzięki nim można studiować lub pracować za granicą. Certyfikaty znajomości angielskiego przydają nam się również podczas ubiegania się o specjalistyczne stanowiska pracy w Polsce w międzynarodowych firmach. Kurs egzaminacyjny pozwoli nam przygotować się do zdania tych egzaminów na wysokim poziomie.

Kurs standardowy

Polega on na uczęszczaniu na zajęciach najczęściej w trybie semestralnym oraz rocznym. Uczymy się języka w normalnym tempie najczęściej w grupach o odpowiedniej liczebności. Można także skorzystać z konsultacji z lektorem. Kurs standardowy to zatem nic innego jak klasyczne lekcje języka rozłożone na poszczególne zajęcia w tygodniu przez kilka lub kilkanaście miesięcy.

Kursy dla dzieci i młodzieży

Języka angielskiego uczą się również dzieci oraz młodzież. Najmłodsi mogą skorzystać z zajęć, które mają na celu uczyć języka w sposób przyjazny, np. poprzez gry, zabawy czy piosenki. Rozwijane zostają wówczas ich umiejętności oraz zdobywają pierwszą językową wiedzę.

Dla młodzieży z kolei przygotowywane są zazwyczaj kursy, które przygotują ich do zdania odpowiednich szkolnych egzaminów. Mowa o egzaminie ośmioklasisty, który pozwala przygotować się do egzaminu pod względem rozumienia ze słuchu, pisania, redagowania czy rozumienia tekstów pisanych. Oferujemy również kursy maturalne, które przygotują nas do opanowania materiału na maturę z języka angielskiego.

Kursy on-line

Popularne stają się również kursy online, gdzie bez wychodzenia z domu można uczyć się angielskiego w oparciu o nowoczesne metody i zajęcia za pomocą odpowiednich metod nauczania. To bardzo wygodny sposób, gdzie możemy korzystać z ćwiczeń czy programów do nauki lub uczyć się z lektorem.

Jaki kurs będzie najlepszy?

Z pewnością warto wybrać dla siebie taki kurs angielskiego, który sprawi, że szybko i skutecznie nauczymy się języka. W zależności od naszych preferencji możemy wybrać odpowiedni dla siebie kurs. Zastanówmy się również nad formą zajęć, ponieważ wiele szkół językowych oferuje kurs angielskiego w grupach, indywidualnie z lektorem oraz online. Do najczęściej wybieranych zaliczamy kurs standardowy lub intensywny, gdzie uczymy się angielskiego w oparciu o skuteczne metody nauczania. Możemy również liczyć na pomoc wykwalifikowanej kadry lektorów, która służy pomocą i ma za zadanie nauczyć nas języka zarówno w mowie, jak i piśmie.

 źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here