Zabiegi na cellulit

Pofałdowana i nierówna powierzchnia skóry, zwana powszechnie cellulitem to problem około 95% kobiet. Zabiegi na pozbycie się pomarańczowej skórki są w Polsce coraz powszechniejsze. Które z nich są skuteczne i zasługują na uwagę?

Cellulit cellulitowi nierówny

Cellulit klasyfikuje się w czterostopniowej skali, w której dwa pierwsze stopnie są możliwe do znacznego zredukowania dzięki diecie i aktywności fizycznej. Cellulit 3 i 4 stopnia to rodzaj widoczny już nie tylko w niektórych pozycjach, ale niezależnie od nich. Nierzadko taki rodzaj cellulitu powoduje ból, który możliwy jest do zredukowania wyłącznie za pomocą specjalistycznych kuracji wykonywanych w profesjonalnych gabinetach. W zależności od specyfiki cellulitu i czynników przyczyniających się do jego powstania, dobierane są najlepsze zabiegi, które najlepiej rozprawią się z tzw. pomarańczową skórką.  

Mezoterapia igłowa – kompleksowa rewitalizacja skóry

Mezoterapia igłowa to przede wszystkim sposób na stopniową, ale skuteczną regenerację i rewitalizację skóry. Zabieg ten polega na ostrzykiwaniu skóry przy użyciu specjalnie skonstruowanej strzykawki, której użycie nie powoduje powstawania szpecących śladów. W składzie preparatu, jaki wstrzykiwany jest pod skórę znajdziemy składniki wspomagające rozpad komórek tłuszczowych. Zabieg mezoterapii trwa około kilkunastu minut i jest niemalże bezbolesny, jest jednak możliwość zastosowania miejscowo kremu znieczulającego. Zawsze wykonanie zabiegu poprzedzone będzie wywiadem, zaś ilość sesji uzależniona jest od części ciała, specyfiki i zwykle ustalana indywidualnie. Efektem kilku serii zabiegów będzie widoczne wygładzenie skóry, poprawa mikrokrążenia i metabolizmu komórek. 

Drenaż limfatyczny – bo limfa musi pracować

Drenaż limfatyczny to masaż uciskowy, któremu jednak nie wszyscy mogą się poddać. Przeciwwskazaniem do jego wykonania są zdiagnozowane choroby układu krążenia oraz niewydolności organizmu takie jak padaczka, niewydolność wątroby czy ostra grypa. Drenaż poza doskonałym działaniem przy zwalczaniu cellulitu, cechuje się też dobrymi skutkami jeśli stosowany jest w pierwszej fazie odchudzania. Zabieg polega na wykonywaniu serii ruchów, których celem jest miejscowe pobudzenie krążenia oraz ruchów limfy. Dla wielu osób to najbardziej relaksujący i odprężający zabieg, jeśli idzie o wszystkie zwalczające cellulit.

Karboksyterapia – siła CO2

Jedną z najmniej inwazyjnych i dość szybkich sposobów pozbycie się cellulitu jest karboksyterapia. Jak sama nazwa wskazuje, w karboksyterapii mamy do czynienia z działaniem dwutlenku węgla, który wprowadzany jest pod skórę. Co prawda ten obecny jest w naszym organizmie, jednak zaaplikowanie jego większej dawki znacznie przyspiesza przepływ krwi i stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Efekt widoczny jest co prawda już po pierwszym zabiegu, jednak stałą poprawę zaobserwować można tylko przy utrzymaniu regularności zabiegu. O skuteczności tego typu zabiegów można mówić wyłącznie wówczas, jeśli są one przeprowadzane przez specjalistów oraz z użyciem sprzętu najwyższej jakości. Stąd decydując się na ten sposób walki z cellulitem, wybierzmy profesjonalny salon jak wirtualnaklinika.pl.

Skuteczność zabiegów redukujących i zwalczających cellulit zależy od wielu czynników. Nasza skóra może znacząco się od siebie różnić – nie w każdym przypadku wskazane będą metody inwazyjne, podobnie jak nie każda skóra dobrze przyjmie mezoterapię. Efekt w dużej mierze zależeć będzie od indywidualnie przyjętych czynników i regularności zabiegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here