Wydawanie w parze z zarobkiem? Czy to możliwe? Tak i to jak najbardziej! Dzięki usłudze moneyback, która wraz z biegiem czasu staje się coraz bardziej popularna i coraz częściej wykorzystywana przez konsumentów, mamy sposobność zyskiwania, mimo tracenia środków pieniężnych. Na czym polega opcja moneyback? Dowiesz się o tym, czytając nasz niniejszy poradnik wirtualny. Zapraszamy do jego lektury!

Moneyback – jak to działa?

Na czym to polega?

Zacznijmy najpierw od wstępnej charakterystyki, czym tak na dobrą sprawę w ogóle jest opcja moneyback. Generalnie, w wielkim skrócie ujmując, to nic innego jak usługa bankowa, opierająca się na uzyskiwaniu zwrotów pieniężnych na koncie w zamian za realizowane transakcje bezgotówkowe. Jest to swego rodzaju dodatek, który dokładany jest dla uaktywniających tę usługę konsumentów do konta osobistego, oszczędnościowego. To coraz modniejsza forma zarabiania, na jaką decydują się klienci instytucji finansowych, ekonomicznie podchodzący do kwestii gospodarowania swym domowym budżetem. Jeżeli chodzi o praktykę, to mechanizm działania moneyback jest banalnie łatwy. Idziemy na zakupy do wybranego miejsca, dokonujemy zapłaty za pośrednictwem naszej karty bankomatowej, a następnie na nasze kontro trafia jakiś procent. Dzięki temu w skali miesiąca uzbiera się nam pewna sumka, która stanowi nasze oszczędności. Jeżeli chodzi o wysokość zwracanego procentu, to zależy – może to być uzależnione z reguły do tego, jak dużo wydajemy. Zasada jest prosta – im więcej wydajesz, tym więcej zyskujesz. Zazwyczaj mowa o skali między jeden a pięć procent. Często ten procent jest też stały, a uzależnione jest to od regulamin, który mają konkretne placówki bankowe. Musimy wiedzieć, że moneyback ma praktycznie większość podmiotów finansowych, ale konsumenci często nie czytają komunikatów czy regulaminów, podpisując umowy o współpracę, zatem nie ma się co dziwić, że tracimy, mogąc nic nie robiąc sporo zyskiwać. Grosz do grosza a będzie kokosza, jak głosi ludowe przysłowie w tym przypadku jak najbardziej ma swoje odzwierciedlenie w realu. Osoby non stop operujące swoja karta bankomatową, traktujący ja jako stałą formę płatności, mogą otrzymać zwroty miesięczne w skali nawet kilkuset złotych oszczędności. W przedziale rocznym nierzadko jest to nawet parę tysięcy złotych dodatkowo wpływających na nasz rachunek bankowy!

Kiedy to działa?

Rzecz jasna, nie jest tak, że każda jedna dokonywana przez nas transakcja opłacana kartą płatniczą jest włączana w usługę moneyback. Nie każda bezgotówkowa płatność podlega zwrotowi – z reguły to jest uzależnione od tego, które podmioty współpracują z naszą instytucją bankową. Zdarza się, że opcja moneyback jest naliczana wyłącznie od konkretnych płatności – albo na daną sumę pieniężną, albo po prostu w tych punktach, które są wyszczególnione w regulaminie. I tak wskazujemy tu na stacje paliw, które są najczęstszym miejscem zdobywania punktów. Moneyback jest także popularne w wielu lokalach gastronomicznych, placówkach usługowych oraz standardowych supermarketach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here