Bardzo popularnym wariantem usług bankowych, jakie nie tylko występują w klasycznych instytucjach bankowych, ale również w dość modnych dzisiaj firmach pożyczkowych jest usługa refinansowania pożyczki. Na czym się ona opiera i jak przebiega? Wszystkiego na ten temat dowiesz się bezpośrednio z niniejszego kompendium wiedzy. Zachęcamy do bliższego zaznajomienia się z naszym tekstem.

Na czym polega refinansowanie pożyczki?

Nie wszyscy znają, a szkoda

Usługa refinansowania Twojego zobowiązania to opcja komfortu i spokoju o spłatę należności, jakich winni jesteśmy podmiotowi finansowemu. Niemniej jednak, mimo ogromnej wygody i zalet tego typu świadczeń, wielu konsumentów zupełnie nie ma świadomości, iż coś takiego w ogóle istnieje i z czegoś podobnego można skorzystać w placówkach parabankowych, w których biorą oni regularne pożyczki. W szczególności refinansowanie pożyczek tyczy się opcji zaciągania chwilówek, jakie z reguły można pozyskiwania poprzez wniosek elektronicznie wysyłany do wybranej placówki pożyczkującej, za pośrednictwem sieci. W praktyce, refinansowanie to sposobność wybrnięcia z sytuacji, gdy nie mamy opcji spłacenia naszych długów w terminie, jaki wyznaczony został w umowie podpisywanej z podmiotem stanowiącym naszego pożyczkodawcę. Dzięki tej usłudze istnieje okazja do uniknięcia kłopotów z ewentualnymi karami finansowymi.

Duże udogodnienie

Cechą charakteryzującą pożyczki możliwe do zaciągania przez Internet, a więc tak zwane chwilówki, jest zarówno opcja bardzo szybkiego otrzymania środków pieniężnych na nasze konto bankowe, czy też świeżej gotówki wręczanej klientowi do ręki, ale także konieczność równie szybkiego zwrócenia całych należności. Przeważnie praktykowanym zwyczajem przez firmę parabankową okazuje się wyznaczanie terminu trzydzieści dni na spłatę zobowiązań. Biorąc pod uwagę wyższe kwoty pożyczek, raczej nie jest to szczególnie długi okres na zebranie pełnej kwoty. Wielu konsumentów będąc w takiej kropce po prostu nie spełnia swego obowiązku względem pożyczkodawcy, narażając się na ogromne odsetki naliczane za każdy jeden dzień zwłoki. A i niepotrzebnie generowane są dodatkowe koszty, jakie trzeba ponosić w związku z posiadanym zadłużeniem, gdyż w celu ich uniknięcia jest właśnie charakteryzowana tu opcja refinansowania pożyczki. Jest to nic innego jak sposobność przedłużenia terminu spłaty długu. Wyznaczana jest bowiem nowa data ostatecznej spłaty pieniędzy należnych firmie finansowej. By z takiej możliwości móc skorzystać, pożyczkobiorca powinien zgłosić fakt braku możliwości spłacenia zadłużenia odpowiednio szybko, jeszcze przed datą ustaloną w umowie, a wtedy rozpatrywany jest wniosek formalny o przesunięcie terminu płatności. Nie ponosimy za to, jako klienci instytucji, żadnych konsekwencji. Wielokrotnie firmy parabankowe, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, umożliwiają złożenie wyżej wspomnianych wniosków o refinansowanie pożyczki drogą internetową. To bardzo duża wygoda, bowiem nie musimy się fatygować do placówki i odbywać rozmowy face to face. Jeżeli chcesz wiedzieć, czy Twoja firma kredytująca posiada opcję refinansowania, sprawdź to w jej regulaminie, najlepiej na wszelki wypadek jeszcze zanim postawisz na rozpoczęcie współpracy akurat z tą placówką.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here