Pierwsza wizyta w sklepie z bronią - czy jest się czym stresować?

Skończone 18 lat, zrobione badania psychologiczne i zezwolenie na posiadanie broni to trzy podstawowe warunki konieczne do jej kupienia. W zależności od typu i modelu warunków może być oczywiście więcej albo i mniej (np. w przypadku broni pneumatycznej). Niezależnie jednak od tego zakup pierwszego egzemplarza praktycznie w każdym kliencie wzbudza stres.

Broń to tabu

I wyjaśnieniem wcale nie jest kwestia samej świadomości, że broń jest niebezpiecznym narzędziem. W społeczeństwie panuje silne i powszechne przekonanie o tym, że broń to temat tabu, więc naruszanie go nawet poprzez w pełni legalne zakupy faktycznie bywa stresujące i może powodować u kupującego pewien dyskomfort. Jest to naturalna i całkowicie uzasadniona reakcja, którą doskonale znają sprzedawcy.

Co wybrać?

Stres może powodować również nieznajomość branży i brak dostatecznej wiedzy o broni przez klienta. Większość z nich wchodzi do sklepu z góry wiedząc, czego szuka: modeli myśliwskich do polowań lub obronnych do pracy w ochronie czy służbach. Ale i wśród nich trafiają się osoby niezdecydowane lub zwyczajnie nieświadome tego, czego potrzebują i jakiego modelu szukają. Dlatego to najczęściej rolą sprzedawcy jest wypytanie klienta o cel zakupu broni, jej przeznaczenie oraz doświadczenie w posługiwaniu się nią. Świeżo upieczeni myśliwi czy ochroniarze często kupują modele dla początkujących, dzięki którym łatwiej im się przyzwyczaić do posługiwania się nimi.

Broń dla zaawansowanych

Ci bardziej doświadczeni, którzy mają już na koncie zakup wielu różnych egzemplarzy, także bywają czasami zagubieni. W internetowych sklepach z bronią jak http://bron-sklep.pl/ pojawia się bowiem tak wiele nowości, nie tylko technologicznych, że nadążanie za nimi bywa dla niektórych sporym wyzwaniem. Szczególnie dotyczy to całego oprzyrządowania dodatkowego jak lunety, futerały, pasy na naboje, dalmierze, które przydają się podczas polowań. Ich błyskawiczny, ale i zróżnicowany rozwój i wprowadzanie na rynek coraz to nowszych wersji może być sporym problemem zwłaszcza dla starych myśliwskich wyjadaczy przyzwyczajonych do klasycznej broni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here