Po co komu druk fleksograficzny?

0
1057

Wielu osobom niewiele mówi termin druk fleksograficzny oprócz tego, że kojarzy się z drukowaniem. Jest to stosunkowo nowa technologia, która już zyskała rzeszę zwolenników ze względu na swoją innowacyjność i ogromne możliwości. Klienci biznesowi bardzo chętnie po nią sięgają do produkcji opakowań i materiałów reklamowych.

O co chodzi z tym drukiem fleksograficznym?

Druk fleksograficzny to nic innego jak nowoczesna technika drukarska, w przypadku której sięga się po giętkie formy do drukowania. Cechują się dużą elastycznością, zwykle składają się z polimerów i szybkoschnących farb.

Tam, gdzie liczy się czas, idealnie sprawdzają się farby szybkoutwardzające. Jeśli komuś zależy na precyzji, nienagannym wykonaniu i efektowności, jak najbardziej powinien postawić na fleksografię. Jakościowo takie wydruki nie odbiegają od tego, co oferuje tak bardzo ceniony przez wielu sitodruk.

Wielkie tak dla fleksografii

Ogromną zaletą druku fleksograficznego jest to, że wysoka jakość idzie w parze z relatywnie niedużymi kosztami produkcyjnymi. Można mówić również o bardzo żywych kolorach, co umożliwia stworzenie nieprzeciętnych nadruków. W przypadku fleksografii nie ma żadnego problemu z idealnym odwzorowaniem detali, łącznie z najmniejszymi szczegółami.

Zastosowanie fleksograficznego druku jest naprawdę szerokie ze względu na to, że drukować można na przeróżnych materiałach – nie tylko na papierze, ale też foliach, aluminium. Nie ma znaczenia to, czy powierzchnia jest idealnie gładka lub nierówna.

Gdzie przyda się druk fleksograficznym?

Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że z drukiem fleksograficznym ma do czynienia niemalże każdego dnia. Jest on powszechnie spotykany, chociażby w sklepach. Wykorzystuje się go do produkowania przeróżnych opakowań. Wystarczy spojrzeć na kupiony produkt spożywczy czy kosmetyczny, aby przekonać się o możliwościach tej innowacyjnej technologii. Przyjmuje się, że jest ona wykorzystywana już w ponad 80% wszystkich dostępnych na rynku opakowań.

Fleksografia obecna jest nie tylko na opakowaniach wykonanych z tworzywa sztucznego, ale też w prasie, na torbach zakupowych, kartonach. Drukiem tym można uzyskać zarówno grafikę, jak i napis. Nawet na ubraniach można już spotkać wydruki zrobione tą metodą. Praktycznie każdy materiał można zadrukować przy pomocy fleksografii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here