Jeżeli chcesz skorzystać ze swojej pierwszej pomocy finansowej jaką jest klasyczna pożyczka w bardzo młodym jak na tego typu świadczenia, to jest mając jakieś 20 lat czy niewiele ponad 20 lat, warto abyś przeczytał niniejszy wirtualny poradnik, w którym podpowiemy Ci w jaki sposób szukać pozabankowych form kredytowania dla młodzieży w tym przedziale wiekowym.

Pożyczka dla młodych, czyli gdzie szukać chwilówki od 20 lat

Ogólnie na kredyt standardowy w tradycyjnym banku w takiej sytuacji raczej nie masz co liczyć. Masz natomiast okazję do tego, aby zaciągnąć zobowiązanie w instytucjach parabankowych, które ą podmiotami finansowymi niesamowicie dzisiaj rozpowszechnionymi na rynku ekonomicznym i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony konsumentów chociażby z tego względu, że proponują ciekawe oferty dla wszystkich grup konsumentów, nie dyskryminując kogoś i nie przekreślając jego szansy na pożyczkę tylko dlatego, że brak mu historii kredytowej w BIK. Najczęściej takim przedziałem wiekowym w przypadku instytucji pozabankowych jest 20 – 21 rok życia. Młodsi raczej nie mają co liczyć na formę wsparcia, ale przy wspomnianym powyżej pułapie wiekowym jest to już realne, nawet nie mając stałych dochodów, bo przykładowo nadal kształcąc się na studiach czy żyjąc na garnuszku u rodziców.

Firmy pożyczkowe bardzo często zadowalają się wówczas poświadczeniami z wykonywania prac dodatkowych. Istotne mogą być nawet alimenty, stypendia naukowe czy socjalne czy zasiłki i zapomogi, a także wszelkie inne formy wsparcia finansowego. W większości instytucji, także tych pozabankowych, pojawia się regulamin wzmiankujący, iż pierwszą pożyczkę można udzielić osobie nie młodszej niż w wieku 21 czy nawet w niektórych wypadkach 23 lata. Nie skreśla to jednak całkowicie ludzi o zaledwie parę lat młodszych. Istnieje bowiem szereg chwilówek od 20 lat. Przydzielane środki mogą iść na kontynuowanie nauki, rozrywkę, podróżowanie, materiały dydaktyczne, wyżywienie, zapewnienie sobie zakwaterowania itd. Możliwości są w tym przypadku nieograniczone. Dla studentów taka pożyczka jest strzałem w dziesiątkę. Można ją uzyskać przez Internet i często nazywa się ona wprost pożyczką dla studentów. Wystarczy wypełnić krótki formularz, wpisując w nim prawidłowe dane a następnie Twój wniosek zostanie rozpatrzony. Tożsamość potwierdza się poprzez konto bankowe lub aplikację. Jeżeli jakieś poświadczenie jest wymagane, koniecznie musisz przedstawić że jesteś studentem, okazując dokument z dziekanatu potwierdzający Twój status studenta, a także wyciągi z rachunku bankowego, potwierdzającego, że rzeczywiście masz wpłaty w ramach dorywczej pracy. Obowiązkowo weź też dowód osobisty oraz przygotuj numer telefonu komórkowego i adres email.

Zanim jednakże weźmiesz pożyczkę, koniecznie pomyśl, czy będziesz w stanie ją spłacić. Pamiętaj, że zaciągasz zobowiązanie nie tylko na daną kwotę, jaką od instytucji otrzymujesz, ale również musisz zapłacić procenty odsetek i prowizji. Jeżeli będziesz zwlekać ze spłatą, niestety ale możesz otrzymać naprawdę duże kary finansowe. Idealnym wariantem, zwłaszcza jeżeli jesteś klientem danej instytucji pozabankowej po raz pierwszy, jest postawienie na darmowe pożyczki. Są one często formą swego rodzaju promocji dla nowych klientów. Wtedy oddajesz wyłącznie to, co pożyczyłeś, a nie płacisz prowizji oraz odsetek. Dla młodego człowieka, który nie ma zbyt dużych możliwości finansowych jest to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here