Kiedy ubiegasz się o uzyskanie standardowego kredytu bankowego, musisz naprawdę niekiedy dwoić się i troić, aby otrzymać określony rodzaj kwoty, nawet kiedy nie jest ona szczególnie wysoka. Najbardziej kłopotliwe w tym wypadku okazuje się zobowiązanie do przyniesienia konsultantowi bankowemu szeregu rozmaitych, często wydających się wręcz zbytecznymi dokumentów. Jest to stos papierów, które stanowią przepustkę do rozważenia Twego wniosku o daną sumę pieniężną. Nie oznacza to jednakże, że tak się fatygując, na pewno pożyczkę otrzymasz. Wychodząc z kolei naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, znacznie bardziej korzystne warunki współpracy, na pewno oparte na dużym komforcie, proponują instytucje parabankowe, które są dzisiaj niesamowicie rozpowszechnione na rynku kredytowania.

Pożyczka na oświadczenie, czyli sposób na szybkie pieniądze

O dużym zainteresowaniu konsumentów właśnie podmiotami pozabankowymi świadczy w głównej mierze sposobność zaoszczędzenia czasu i ograniczenia fatygi załatwiania formalności do zupełnego minimum. Nowoczesna i mniej rygorystyczna działalność firm tej kategorii to wyjście o krok dalej. Zamiast zaświadczeń o dochodach regularnie wpływających z tytułu wykonywanej pracy na Twoje konto, wystarczająca do pozyskania pożyczki w danej wysokości będzie tylko i wyłącznie deklaracja dotycząca wysokości zarobków. Nikt natomiast nie będzie sprawdzał aż tak Twojej wiarygodności. Celem pożyczkodawców jest także znaczące odciążenie klienta, a przez to przyciągnięcie go do swojej firmy i zachęcenie do skorzystania z oferty. Nie musisz zatem udawać się do pracodawcy, męczyć pań w kadrach o wystawienie świstka na wagę złota, marnotrawiąc przy tym czas i energię. Przebrnięcie przez proces kredytowania jest w przypadku instytucji pozabankowych błyskawiczny. Jak to zatem działa w praktyce w takich podmiotach? Otóż złotym środkiem jest tak zwane oświadczenie. Stąd modne stały się pożyczki na owe oświadczenie, jakie wręczane są konsumentom wyłącznie po okazaniu dowodu osobistego.

W niej praktycznie nie jest potrzebne nic więcej, a zatem wysokość naszych realnych dochodów dla firm parabankowych nie jest ważna. Jedyne co, to masz spłacać kwotę, o której mowa i nic poza tym. By jednakże uniknąć sytuacji, że kredytobiorca będzie nieuczciwy i podkoloryzuje w celu wymuszenia większej sumy kwotę swych rzekomych zarobków, placówki pozabankowe proszą w formularzu o wpisanie w przypadku osób pracujących na podstawie umowy zlecenia czy o pracę nazwy firmy i pracodawcy, u którego są zatrudnieni. W każdej chwili mogą tam przedzwonić, by sprawdzić konsumenta, czy nie kłamie.

Ponadto instytucje te mają prawo do wglądu w nasz stan konta bankowego, a tym samym mogą prześledzić historię i zweryfikować czy nie oszukujemy. Sprawdzane w ten sposób są zarówno wysokości wypłat od pracodawcy, jak także nasze dane osobowe. Nie jest to natomiast czynione od tak, klient decydując się na wzięcie pożyczki na oświadczenie, z reguły w umowie o współpracy na tych zasadach, podpisuje pozwolenie na tego typu kontrolę.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here