Skuter elektryczny – jednośladowiec wyprzedzający swoje czasy

0
919

Skuter elektryczny to pojazd, który łączy zalety tradycyjnych skuterów – na przykład zdolność szybkiego przemieszczania się po mieście, bez zwracania uwagi na korki – z ekologią. Jest to więc rozwiązanie niezwykle współczesne, dla klientów świadomych współczesnych czasów i ich problemów. Czy istnieją jednak, poza ekologią, oczywistym powodem dla których warto zakupić skuter elektryczny, inne cechy tego produktu, które przemawiają na korzyść nabycia takiego skutera? Wątpliwość ta rozwiana zostaje w dalszej części artykułu. 

Skuter elektryczny – dlaczego warto kupić?

Skuter elektryczny jest przede wszystkim tańszy niż spalinowy, jeżeli weźmiemy pod uwagę koszty eksploatacji. Pojazd tego typu, z baterią dobrej jakości pozwoli przejechać nawet 100 km za cenę 2 zł. Koszty naprawy takiego skutera  także nie są duże. Na niekorzyść elektrycznego jednośladowca nie może przemawiać także czas ładowania baterii, którą naładować można zazwyczaj – w solidnych modelach – bardzo szybko, nawet przez ledwie 4 godziny, po to, by móc pojechać na wyprawę o solidnej długości. To ponadto urządzenia niezwykle ciche. Rozpiętość cenowa produktów jest znacząca, można więc znaleźć produkt cenowo dopasowany do własnych potrzeb, a ceny rozpoczynają się najczęściej od 6500 zł. wzwyż, można szukać modeli w tej cenie: https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Skutery-elektryczne/108. Pamiętajmy, że koszty będą się zwracać. Warto wspomnieć także, że skutery elektryczne stają się po prostu modne. Pojazdy tego typu zdecydowanie zyskują na powszechności. Do tego stopnia, że właśnie w takie skutery inwestują zarówno firmy, jak i całe miasta, którym szczególnie zależy na poprawę jakości powietrza, w trosce o zdrowie mieszkańców. Skutery elektryczne można wynająć choćby we Wrocławiu, nie powinniśmy być także zdziwieni, jeśli okaże się, że takim jednośladowcem porusza się na przykład osoba, która dostarcza jedzenie.

Skuter elektryczny – jak wybrać?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, na co zwracalibyśmy uwagę, kupując także skuter spalinowy. Należy sprecyzować swoje potrzeby co do wielkości, wagi, rozstawienia osi, wielkości kół i mocy silnika urządzenia. Warto przemyśleć, czy potrzebny jest skuter jednoosobowy – mały i lekki, czy też większy model, mogący przewieść większą ilość osób. Rozstawienie osi i wielkość kół z kolei zdeterminuje to, jak zręcznie i sprawnie pojazd będzie przemieszczał się po ulicach (mniejsze rozstawienie) lub jak wielki będzie komfort jazdy (większe rozstawienie). Pozostaje jeszcze rozważyć moc skutera. Podstawowe modele mają moc w granicach 1,5-1,8 kW, co starcza do przemieszczania się z prędkością do 30 km/h. Czy taka prędkość nas satysfakcjonuje? O tym musimy zdecydować sami. Poza tym należy również wziąć pod uwagę kwestie charakterystyczne już tylko dla skutera tego typu, czyli zasięg oraz rodzaj akumulatora. W tym celu trzeba przemyśleć długość podróży, których się podejmujemy. Tańsze modele przejadą na jednym ładowaniu do 60 km, droższe grubo ponad sto. Jeśli chodzi o kwestię akumulatora  – upraszczając, do wyboru mamy akumulator ołowiowy (tańszy) oraz litowo-jonowy (droższy). Pierwszy z akumulatorów jest cięższy, przez co skraca zasięg pojazdu, nadaje się jednak dla tych, którzy cenią sobie szybkość ładowania i obsługi skutera. Drugi typ odwrotnie.

Skuter elektryczny posiada, jak widać, wiele zalet, a wybór produktu nie jest wcale taki trudny – lista kwestii, na które należy zwrócić uwagę, jest w zasadzie krótka i jasno sprecyzowana. Jeżeli szukamy więc skutera, warto rozważyć model, który nie tyle podąża za współczesnymi czasami i trendami, ale znacząco je wyprzedza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here