Wszechstronne studia jako gwarancja znalezienia dobrej pracy

Najbardziej pożądaną cechą u pracowników jest elastyczność. Wymaga ona posiadania różnorodnych kompetencji oraz umiejętności, które sprawią, że pracownik odnajdzie się w niemalże każdym miejscu pracy. Jakie studia w tym pomogą?

Kierunek na pograniczu nauk ścisłych i humanistycznych

Interdyscyplinarna wiedza pozwala obrać różne ścieżki kariery, a możliwość wyboru jest niezwykle ważna dla młodego absolwenta. Dlatego tak ważne są pozwalające na to studia – transport, logistyka to kierunki, które gwarantują wszechstronny rozwój. Nauki te czerpią wiele z zarządzania, ale też z dziedzin matematycznych i technicznych. W toku studiów młody człowiek ma możliwość poznania innowacyjnych metod projektowych i wykorzystywania specjalistycznego sprzętu w praktyce. Polska może pochwalić się dużą liczbą centr logistycznych, w których realizowane są operacje międzynarodowe.

Innym argumentem skłaniającym do wyboru tego profilu studiów są zarobki, które idą w parze ze specjalistyczną wiedzą. Eksperci są wysoko cenieni i poszukiwani na rynku pracy. Absolwent takich kierunków jak transport, czy logistyka ma dużą szansę na sprawdzenie się w zarządzaniu zarówno zasobami materialnymi, jak i ludzkimi. Dzięki temu perspektywy zawodowe są nie tylko rozwojowe, ale interesujące dla każdego, kto ceni w pracy wyzwania i różnorodne obowiązki. 

Do jakiego miasta na studia?

Wybór kierunku studiów mamy już za sobą, ale pozostaje jeszcze kwestia miasta. Żyjemy w czasach, w których można swobodnie się przemieszczać, dlatego warto przeanalizować atrakcyjność miast pod kątem życia studenckiego. Ważne jest dynamiczne tempo rozwoju, a tym w ostatnich latach może pochwalić się Łódź.

Od kilku lat w mieście powstają nowe miejsca pracy,   nieruchomości oraz ośrodki kulturowe. Dla wielu młodych ludzi wyjątkowo atrakcyjną opcją jest spędzanie czasu wolnego w knajpach i poznawanie nowych ludzi z różnych zakątków świata. Wszystko to umożliwiają studia. Łódź to idealne miasto dla młodych ludzi. Twierdzą tak nie tylko Polacy, ale również obcokrajowcy, którzy chętnie realizują tu studia w ramach międzynarodowego programu Erasmus. Miasto przez kilkanaście lat pracowało również nad wysokim poziomem uczelni tak, aby stać się jeszcze bardziej atrakcyjnym dla studentów oraz przyjezdnych tu wykładowców. Trud ten się opłacił, co widać po statystykach, w których Łódź od kilku lat zajmuje wysokie miejsce ze względu na wysoki poziom kształcenia akademickiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here