Zamów kuriera przez internet - sprawdź, jakie to proste!

Wysyłając przesyłki, coraz częściej decydujemy się na usługi firm kurierskich. Są one gwarancją szybciej zrealizowanej dostawy, wysokiej jakości obsługi i możliwości skorzystania z dodatkowych usług. Przedstawiamy, jak zamówić kuriera przez internet i na co zwrócić uwagę przy wybieraniu konkretnej firmy logistyczno-spedycyjnej.

Internetowa platforma wysyłkowa

Wysłanie przesyłki kurierem jest obecnie prostsze niż kiedykolwiek. Nie jest potrzebne wybieranie się do stacjonarnego punktu czy telefonowanie w kilka miejsc w celu uzyskania informacji o kosztach niestandardowej wielkości paczek.

Internetowa platforma epaka.pl proponuje łatwy i bezproblemowy system, który umożliwia zamówienia kuriera pod wskazany adres we wcześniej określonych godzinach. Na stronie znajdują się wszystkie potrzebne informacje dotyczące pakowania, a także wiele dodatkowych udogodnień do wyboru. Przyjrzyjmy się, jak wygląda ten proces.

Intuicyjny panel zamówień

Aby zamówić kuriera, wystarczy odwiedzić stronę: https://www.epaka.pl/zamow-kuriera. Naszym oczom ukaże się przejrzysty i intuicyjny panel, który umożliwia oszacowanie dokładnego kosztu usługi. Najpierw należy podać informacje dotyczące rozmiarów przesyłki, kraju, z którego jest nadawana i do którego jest adresowana, a także jej format – do wyboru jest koperta, paczka i paleta. Podczas tego pierwszego kroku zaznaczyć można również, że przesyłka ma niestandardowe kształty lub wybrać odpowiednią pozycję z listy często przesyłanych przedmiotów – do wyboru jest między innymi rower, opony, tuba czy części karoserii.

Wygodne porównywanie ofert

Po podaniu wszystkich informacji o przesyłce system automatycznie zaproponuje nam oferty różnych firm kurierskich. Najważniejszym kryterium dla wielu klientów jest oczywiście koszt, łatwo więc można sprawdzić, które przedsiębiorstwo będzie najtańszym wyborem. Warto jednak zwrócić uwagę również na konkretne usługi dodatkowe, które różnią się w zależności od kuriera.

Szeroki wachlarz usług dodatkowych

W zależności od potrzeb wybierać można z wielu oferowanych usług dodatkowych. W ich zakres wchodzi między innymi ubezpieczenie towaru, wysłanie za pobraniem czy ręcznie wypisanie etykiety przez kuriera. Wiele z tych opcji jest darmowych, jednakże za dodatkową opłatą można zagwarantować sobie dostarczenie przesyłki już następnego dnia czy wyjątkowe dostarczenie paczki w sobotę.

Nadając przesyłkę, możesz również zdecydować się na usługę door-to-door. Kurier odbierze wtedy paczkę u nadawcy i dostarczy je do rąk własnych adresata. Wiele firm kurierskich oferuje również sprawny i nowoczesny system awizacji – o odebraniu i dostarczeniu paczki możesz dowiedzieć się przez sms.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here