Jak kupić kryptowalutę i na niej zarobić

Od kilku lat jednym z najgorętszych tematów wśród inwestorów i pasjonatów innowacyjnych technologii są kryptowaluty. Przejawem ogromnego zainteresowania nimi był rajd cenowy na Bitcoinie z 2017 r., który dla wielu osób stał się okazją do znacznego pomnożenia kapitału. Zarabianie na kryptowalutach jest dzisiaj nieco trudniejsze niż kiedyś, szczególnie dla osób początkujących. Podpowiadamy zatem, jak wejść na ten rynek, jak kupić kryptowalutę i jak na niej zarabiać.

Zarabianie na kryptowalutach – na czym polega?

W większości przypadków inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo podobne do inwestowania w normalne waluty i instrumenty finansowe. Aby na nich zarobić, należy je więc taniej kupić i drożej sprzedać. Cena poszczególnych kryptowalut ulega nieustannym zmianom i zależy w głównej mierze od stosunku popytu do podaży. Jeśli jest dużo chętnych na daną walutę cyfrową, jej cena rośnie. A jeśli inwestorzy przestają się nią interesować i pozbywają się jej ze swoich portfeli, cena spada.

Tę pozornie prostą zależność można wykorzystać do tego, by zarobić na kryptowalutach poprzez ich zakup i sprzedaż w odpowiednim momencie. Można to zrobić na dwa sposoby:

– inwestując długoterminowo,

– decydując się na trading poprzez transakcje krótkoterminowe.

Wybierając opcję pierwszą, wystarczy zakupić wybrane waluty wirtualne i przechowywać je w bezpiecznym portfelu przez określony czas, oczekując na wzrost ceny.

W drugim przypadku można zarabiać na bieżących wahaniach cen – najlepszym miejscem na taki trading są specjalne giełdy kryptowalut bądź platformy oferujące spekulacje na instrumentach pochodnych (handlujemy nie kryptowalutą, lecz kontraktami na różnice kursowe).

Jak kupić kryptowalutę i wejść na rynek?

Osoby początkujące powinny bardzo ostrożnie rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami. Bez wątpienia nie jest dobrym pomysłem zabierać się na samym początku za trading na platformach proponujących handel instrumentami z wykorzystaniem dźwigni finansowej. Nawet 70% graczy traci pieniądze na takich platformach, ponieważ nie mają do tego odpowiedniego przygotowania.

Kryptowaluty możemy kupić w specjalnym kantorze bądź na giełdzie kryptowalut i tam powoli wdrażać się w rynek. Jeśli jednak poważnie myślimy o zyskach, a przede wszystkim ograniczeniu ryzyka straty pieniędzy, warto poświęcić swój czas na dokładne poznanie zasad panujących na rynku. Można to robić w różny sposób – na przykład kupić podręcznik, czytać blogi lub oglądać tutoriale w Internecie na ten temat.

Takie materiały są rozproszone i nie zawsze aktualne, dlatego dobrze sięgnąć po kompendium wiedzy np. Kurs Crypto Smart Trader: https://smarttrader.pl/kryptowaluty-jak-zaczac-zarabiac-szkolenie. Jest to kompletne szkolenie z kryptowalut, które można pobrać online i które zostało przygotowane przez profesjonalnego tradera mającego doświadczenie w inwestowaniu także na rynku akcji czy rynku Forex.

Kurs odpowiada na najważniejsze pytania początkujących inwestorów np. jak kupić kryptowalutę, gdzie ją bezpiecznie przechowywać, czy jak wybrać najlepszą giełdę do handlu. Dodatkowo przedstawia niezwykle przydatne metody analizy technicznej kryptowalut, ograniczania ryzyka inwestycyjnego, czy też alternatywne sposoby zarabiania na wirtualnych walutach (np. ICO).

Pułapki inwestowania w kryptowaluty

Edukacja powinna być pierwszym krokiem każdego początkującego inwestora, ponieważ zarabianie na kryptowalutach tylko pozornie wydaje się proste. Wiele osób liczy tu na łatwe i spektakularne zyski, mając w pamięci rekordowe wzrosty na Bitcoinie z 2017 roku, gdy ta najsłynniejsza kryptowaluta osiągnęła wartość około 20 000 USD. Równie silne spadki w kolejnych miesiącach kursów popularnych kryptowalut powinny uzmysłowić, jak wiele osób mogło na takich inwestycjach stracić potężne sumy pieniędzy.

Jeśli zastanawiamy się, jak zarabiać na kryptowalutach, powinniśmy uświadomić sobie wysokie ryzyko związane z inwestycją w te specyficzne instrumenty finansowe.

Silne wahania cen

Na wahania kursów kryptowalut ogromny wpływ mają działania spekulantów. Często dochodzi do pompowania przez nich cen, które stają się dobrą okazją do zarobku, ale również niosą wysokie ryzyko dużej straty, jeśli w porę nie wycofamy się rynku. Handel wirtualnymi walutami wymaga więc umiejętności właściwej identyfikacji korzystnych momentów wejścia i wyjścia z rynku – najbardziej użyteczna w tym kontekście jest analiza techniczna wykresów oraz znajomość zasad dywersyfikacji ryzyka.

Ryzyko kradzieży kryptowalut

Ryzykowny może okazać się wybór platformy lub giełdy do handlowania kryptowalutą – w przeszłości dochodziło już do oszustw lub po prostu upadku takich giełd, czego skutkiem była utrata kapitału i kryptowalut przez inwestorów.

Niebezpieczeństwo wiąże się również z samym przechowywaniem zakupionych wirtualnych monet – służą do tego specjalne portfele, które najczęściej mają formę wirtualną. Są one narażone na ataki hakerskie, których celem jest po prostu kradzież cyfrowej waluty. Hakerzy nierzadko atakują także giełdy kryptowalut. W 2018 r. z japońskiej giełdy Mt. Gox skradziono w ten sposób kryptowaluty NEM o wartości przeszło 500 mln dolarów!

Czy zarabianie na kryptowalutach jest więc w ogóle warte uwagi? Oczywiście, że tak! Pamiętajmy, że także inne inwestycje są obarczone ryzykiem, dlatego w każdym przypadku po prostu trzeba wiedzieć, jak je ograniczać. Dobre przygotowanie się do handlu kryptowalutami wystarczy, by rozpocząć swoją przygodę na tym rynku, który daje wiele możliwości pomnożenia kapitału i czerpania satysfakcji z inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here