Przepis na przeprowadzkę doskonałą

Przeprowadzka uważana jest przez wielu za jedną z najbardziej stresujących rzeczy w życiu. Niezależnie od tego czy ma się do spakowania mieszkanie pełne rzeczy należących do ogromnej rodziny czy skromną kawalerkę – może to spędzać sen z powiek. Kartony, folie bąbelkowe, wory czy walizki to aktualni sprzymierzeńcy. Przeprowadzka nie zdarza się na co dzień – warto więc do całej akcji pakowania się podejść z głową. 

Pozbywanie się zbędnych rzeczy

Być może pierwsza rada jest dosyć niespodziewana, jednak jest to niezmiernie ważna rzecz zanim zacznie się pakować swój dobytek. Segregacja i przejrzenie posiadanych rzeczy to podstawowy element każdej przeprowadzki. Po pierwsze, zyska się w nowej przestrzeni trochę miejsca, po drugie nie będzie się wozić niepotrzebnych przedmiotów. Mamy skłonność do kolekcjonowania rzeczy, które mogą się przydać później. Często jednak to “później” nie nadchodzi, albo jest to przy okazji kolejnej zmiany miejsca zamieszkania. Warto więc krytycznie przyjrzeć się swoim rzeczom. Minimalizm jest w modzie. Przy okazji ktoś może zrobić użytek z niepotrzebnych nam przedmiotów.

Segregacja podczas przeprowadzki

Nie warto pakować się na chybił trafił. Odpowiednie pakowanie pozwala zaoszczędzić miejsce oraz usprawnia rozpakowywanie. Najmniejsze elementy są zazwyczaj najgorsze – dlatego można pogrupować je w większych pojemnikach, które następnie są chowane do kartonu tak, by te najmniejsze rzeczy nie latały luźno. Pakowanie pomieszczeniami też ma swoje zalety. W przypadku rzeczy kuchennych, oprócz zabezpieczenia szkła gazetami, powinno się opisać odpowiednio kartony, aby nie uszkodzić niczego podczas transportu. Cięższe rzeczy powinny znajdować się na dnie, natomiast lżejsze u góry. Wszystkie ciężkie rzeczy razem to nie jest dobry pomysł – zarówno ciężej jest to przenieść jak i pudełko może nie dać rady utrzymać kilogramów. 

Czego unikać przy pakowaniu?

Należy przemyśleć, czego prawdopodobnie potrzebujemy na co dzień, aby nie szukać gorączkowo rzeczy w zapakowanych już kartonach. Może to zniweczyć wszelkie starania i dodatkowo napędzić stresu. Szczoteczka do zębów czy sztućce mogą przydać się jeszcze przed przeprowadzką i bezpośrednio po niej – już w nowym mieszkaniu. Na koniec warto zostawić sobie np. odkurzacz bądź środki czystości potrzebne do uprzątnięcia poprzedniego mieszkania. Jeśli trzeba rozkręcić meble – wszelkie części należy dokładnie pochować i oznaczyć, ponieważ przy rozpakowywaniu można już nie pamiętać do czego służyły. Przeprowadzka nie musi być najbardziej stresującą sytuacją o ile się dobrze ją zaplanuje i przeprowadzi.

Artykuł przygotowany przez https://transportplus.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here